REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Mieszkańcy Psiego Pola dalej walczą o obwodnicęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Mieszkańcy Psiego Pola dalej walczą o obwodnicę
Do wrocławskiego magistratu ponownie trafiła petycja w sprawie wpisania budowy ul. Nowolitewskiej, j...
Koniec prac na ul. Bardzkiej. Autobusy pojadą wydzielonym korytarzem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Koniec prac na ul. Bardzkiej. Autobusy pojadą wydzielonym korytarzem [ZDJĘCIA]
Przebudowa torowiska na ul. Bardzkiej rozpoczęła się pod koniec czerwca ubiegłego roku. Prace objęły blisko 200-metrowy odcinek od al. Armii Krajowej do ul. Pięknej - w rejonie kościoła pw. Ducha Świętego. Po nowym torowisku tramwaje jeżdżą już od 15 grudnia, a już od najbliższej soboty, 21 marca, dołączą do nich autobusy. Jadąc z południa do centrum niemal całą trasę pokonają wydzielonym pasem, omijając korki.
Koreański gigant z branży transportowej powiększa swoje centrum pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Koreański gigant z branży transportowej powiększa swoje centrum pod Wrocławiem
LX Pantos, lider rynku koreańskiego oraz jeden z największych operatorów logistycznych w regionie Az...
[Wrocław] Dworzec Marchijskiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Dworzec Marchijski
Wrocław, Stare Miasto, orląt
Co dalej z budową ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?
Co dalej z budową ostatniego, brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia? Niestety, na rozstrzygniecie przetargu na realizację tej bardzo ważnej inwestycji jeszcze poczekamy. Nowa infrastruktura komunikacyjna będzie stanowiła istotne połączenie dla miejscowości na południowych obrzeżach stolicy Dolnego Śląska, tworząc prawie 4-kilometrowy odcinek trasy.
[Wrocław] W laboratorium pod Wrocławiem sprawdzą z czego drogowcy budują nam drogiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W laboratorium pod Wrocławiem sprawdzą z czego drogowcy budują nam drogi
W okolicach Mokronosu, przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia powstaje nowoczesne Laboratorium Drogo...
[Wrocław] Nie ma pieniędzy na budowę nowej drogi i mostu na Racławickiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nie ma pieniędzy na budowę nowej drogi i mostu na Racławickiej
Jeszcze na początku tego roku wszystko wskazywało na to, że po Euro rozpocznie się budowa drogi i mo...
[Wrocław] Nowe drogi i łącznik na Gaju. Będzie łatwiej dojechać do szkołyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe drogi i łącznik na Gaju. Będzie łatwiej dojechać do szkoły
Ponad 1,7 mln złotych – tyle pochłonie budowa nowych dróg na Gaju, w rejonie powstającej przy ulicy...
Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzkoartykuł
Pokaż artykuł
Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzko
Wojewoda Dolnośląska wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami Kobierzyce Północ i Kobierzyce Południe. Jest to drugi z siedmiu odcinków S8 na południe od Wrocławia, dla którego inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), otrzymał taką decyzję.
Nowy impuls dla budowy ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Magnice - Kłodzkoartykuł
Pokaż artykuł
Nowy impuls dla budowy ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Magnice - Kłodzko
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała w środę 18 marca umowę na realizację Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do wydania decyzji środowiskowej dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem.
Impart w nowej odsłonieartykuł
Pokaż artykuł
Impart w nowej odsłonie
Biuro Obsługi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego 16 lutego 2021 roku ogłosiło przeta...
Wrocław: Zawisła wiecha na rewitalizowanym zabytkowym szpitalu przy ulicy Pułaskiego [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zawisła wiecha na rewitalizowanym zabytkowym szpitalu przy ulicy Pułaskiego [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy ul. Pułaskiego 2-6 we Wrocławiu trwa rewitalizacja i przebudowa zabytkowego kompleksu dawnego s...
Inwestor z Wiednia kupił duży biurowiec we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Inwestor z Wiednia kupił duży biurowiec we Wrocławiu
Austriacki United Benefits Holding (UBH) debiutuje na rynku nieruchomości w Polsce. Swoją ekspansję w naszym kraju rozpoczyna od Wrocławia. Inwestor kupił biurowiec Silver Forum. Firma z siedzibą w Wiedniu przygotowuje remont wrocławskiej nieruchomości i zapowiada, że to dopiero początek inwestycji UBH w Polsce.
Legnicka SSE – wzmacnia MŚP, zabiega o inwestorów w trzech nowych parkach przemysłowychartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka SSE – wzmacnia MŚP, zabiega o inwestorów w trzech nowych parkach przemysłowych
Ponad 900 mln zł pozyskane jako wsparcie dla samorządów, kolejne miliony przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne. Ośmiu nowych przedsiębiorców z innowacyjnymi projektami. Tak wyglądał 2022 r. w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Bieżący rok w LSSE zapowiada się równie ambitnie, bo spółka wspólnie z rządowymi agendami i samorządami planuje rozwój trzech parków przemysłowych. To kolejne ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych.
W woj. dolnośląskim trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. dolnośląskim trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejną linię kolejową. Prace na odcinku linii nr 310, pomiędzy podwrocławskimi Kobierzycami a Piławą Górną, znacznie poprawią połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa. W jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce – gminie Kobierzyce znajduje się wiele fabryk (miejsca pracy). Realizacja inwestycji pozwoli na szybki i sprawny dojazd z południowej części województwa do Kobierzyc.
Wrocław ogłasza przetarg na projekt trasy tramwajowej przez Klecinę na Oporówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław ogłasza przetarg na projekt trasy tramwajowej przez Klecinę na Oporów
Gmina Wrocław spełnia swoje wcześniejsze deklaracje związane z realizacją kolejnej inwestycji tramwajowej. Wrocławski magistrat planuje budowę nowej nitki tramwajowej, przez osiedle Klecina na Oporów. Są dwie alternatywne trasy jej przebiegu.
[Wrocław] 45 mln zł na zieleń i wyspy. Zamontują kamery, odnowią zieleńce, oświetlą kładkiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] 45 mln zł na zieleń i wyspy. Zamontują kamery, odnowią zieleńce, oświetlą kładki
Monitoring na Wyspie Słodowej, zagospodarowanie licznych zieleńców i skwerów czy budowa kładek i ści...
[Wrocław] Ogromne zainteresowanie przetargiem na przebudowę Buforowejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Ogromne zainteresowanie przetargiem na przebudowę Buforowej
Urzędnicy otworzyli oferty w przetargu na przebudowę ulicy Buforowej. Inwestycją jest zainteresowany...
Rusza budowa nowego biurowca na Placu Jana Pawła II [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego biurowca na Placu Jana Pawła II [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Rozpoczęła się realizacja ściany szczelinowej w ramach budowy biurowca Infinity we Wrocławiu. Nowocz...
W centrum Wrocławia trwa przebudowa dawnego Hotelu Grand [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa przebudowa dawnego Hotelu Grand [ZDJĘCIA]
Przebudowa zabytkowego obiektu położonego naprzeciwko Dworca Głównego trwa od ponad lat. Inwestor –...
REKLAMA